Dlaczego warto kupić dziecku klocki drewniane?

Klocki drewniane w niskiej cenie cieszą się obecnie ogromną popularnością. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że znajdują się ofercie znacznej większości sklepów z zabawkami. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kreatywne zabawki dla dzieci korzystnie będą oddziaływały na ich rozwój. Jakie są największe atuty omawianych zabawek?

Bezpieczeństwo

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych zalet klocków drewnianych należy zaliczyć bezpieczeństwo. Jest to spowodowane tym, że mają niezwykle prostą budowę. Ponadto przeważnie dostępne są w dużych rozmiarach. Warto również wiedzieć, że producenci zadbali o to, by klocki nie miały luźnych, ostrych krawędzi. Nie można zapomnieć, że bardzo trudnym zadaniem dla dziecka będzie połknięcie takiego klocka. Nie zostały również wyposażone w baterie. W przypadku, gdy rodzice podejmą decyzję o zakupie klocków z drewna, będą mieli całkowitą pewność, że omawiana zabawka została wykonana z naturalnych materiałów bez różnego rodzaju chemicznych substancji. 

Kiedy jest najlepszy moment na zakup klocków?

Należy mieć świadomość, że klocki dostępne na rynku doskonale zdadzą egzamin jako zabawki dla dzieci praktycznie w każdym wieku. Rekomendowane jest przy wyborze produktów dla najmłodszych, zwrócenie szczególnej uwagi na wymagany wiek maluchów znajdujący się na opakowaniu. Produkty przeznaczone dla niemowlaków muszą być stosunkowo duże, by nie było możliwości ich połknięcia czy zadławienia się. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie można zaopatrzyć się w kolorowe klocki, które mają namalowane cyfry, litery czy zwierzęta. Ponadto doskonale egzamin zdadzą klocki sensoryczne, które pozwolą na rozwój słuchu, wzroku czy dotyku. Należy zaznaczyć, że drewniane klocki dla starszych dzieci mogą mieć różne motywy, rodzaje. Można zaobserwować, że ogromną popularnością cieszą się drewniane klocki magnetyczne. Wpływają na rozwój kreatywności, a także uczą dzieci precyzji. Godny uwagi jest fakt, że dla starszych dzieci doskonale sprawdzą się klocki konstrukcyjne.