Klocki drewniane – interesująca i bezpieczna zabawa

Klocki drewniane to fantastyczna zabawka dla najmłodszych dzieci. Są na tyle duże, że maluch nie włoży ich do buzi czy nosa, więc zabawa nimi jest całkowicie bezpieczna. Mają różne kształty i kolory, są większe i mniejsze – można z nich budować prawdziwe cuda.

Klocki drewniane dla najmłodszych dzieci

Dla najmłodszych najlepsze będą kilku- lub kilkunastoelementowe zestawy klocków o jednakowych kształtach. Maluch może z nich budować piramidy, a układanie klocków jednego na drugim sprawi mu wielką radość. Interesującym rozwiązaniem są minipętle edukacyjne, po których dziecko może przesuwać klocki. Tego typu zabawki rozwijają koordynację ruchową dziecka, uczą rozpoznawać kolory i kształty.

Drewniane klocki dla przedszkolaka

Wybór klocków dla dzieci w wieku przedszkolnym jest ogromny. Jedną z interesujących propozycji jest niewątpliwie zestaw klocków marki Trefl. W zestawie znajduje się 50 (lub 100) klocków o zróżnicowanych kształtach i wymiarach zapakowanych w ładne wiadereczko. Dzieciak może budować z klocków co tylko zechce, posługując się własną wyobraźnią. Z czasem można do tego zestawu dokupować kolejne.

Kolejna oferta godna uwagi to klocki Kaktus firmy Plan Toys. Do podstawy kaktusa należy dołączać poszczególne elementy, dbając przy tym o zachowanie równowagi, aby kaktus się nie przewrócił. Nie jest to wcale łatwe zadanie, dziecko uczy się cierpliwości i wytrwałości oraz precyzji. Klocki są starannie wykonane, a ułożony z nich kaktus może być ozdobą pokoju malucha.

Klocki drewniane konstrukcyjne

Tego typu klocki przeznaczone są dla dzieci od pięciu, sześciu lat, które uwielbiają tworzyć skomplikowane budowle. Rozwijają kreatywność dziecka, pozwalają łączyć ze sobą poszczególne elementy, skręcać je i montować na różne sposoby. Fantastyczną propozycją, zwłaszcza dla chłopców, może być np. Skrzynka ze śrubkami i klockami. W zestawie jest klucz i śrubokręt, klocki różnych kształtów, koła zębate itd.

Zalety klocków drewnianych

Klocki uczą poprzez zabawę. Dziecko rozwija wyobraźnię, orientację przestrzenną, doskonali swoje zdolności manualne. Zabawa uczy skupienia uwagi, wytrwałości i cierpliwości.